• "החור השחור"

 • כתב - אסתר שניאורסון גרי    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • חורים שחורים הינם ישויות אסטרונומיות בעלות כוח כבידה עצום שמושך לתוכו ובולע כל מה שמגיע לטווח "אופק האירועים" שלו (השטח שסובב את החור) ואין ממנו חזרה. כל דבר שימצא את עצמו בתוך האזור הזה, יישאב יקרוס, יימחץ וייבלע ב'חור'.

  כל מתקן שינסה לחסל חור שחור ולשחרר את האנרגיה שלו, ייבלע על ידי החור השחור יחד עם מפעילו ביש המזל, ובעצם יגדיל את כוחו. פצצה שתושלך לתוך החור לא זו בלבד שלא תשמיד אותו אלא אף תגדילו בכמות אנרגיה שוות ערך למסת הפצצה. מה שנכנס לחור שחור לעולם אינו יוצא בחזרה: לא אסטרואידים, לא טילים, אפילו לא אור (לכן החורים "נראים" בטלסקופים ככתמים של אפלה על רקע הקרינה הקוסמית הממלאת את החלל, ומכאן שמם).

  לכאורה נראה שחילוץ אנרגיה (או כל דבר אחר) מתוך חור שחור הוא בלתי אפשרי. כך לפחות היו הפיזיקאים רגילים לחשוב עד שסטיבן הוקינג (בהתבסס על רעיונות מוקדמים יותר שהגה בקנשטיין מהאוניברסיטה העברית בירושלים) הראה שמחורים שחורים דווקא כן דולפות כמויות קטנות של קרינה.

  הסיבה שהאנרגיה מצליחה להימלט נעוצה בעולם המתעתע של מכאניקת הקוונטים. אחת מתופעותיה המוזרות היא האפשרות של חלקיק לעבור מנהור. כלומר לעבור דרך מכשולים שלולא תיאוריית מכאניקת הקוונטים היו בלתי עבירים. מנהור (מלשון מנהרה) זה אומר שחלקיק המתגלגל לעבר מחסום גבוה עשוי לעיתים פשוט להיעלם בצד אחד, ולהופיע פתאום בצדו השני של המחסום.

  כיום סבורים שמנהור קוונטי הוא שמאפשר ל"קרינת הוקינג" לחמוק מחור שחור, חלקיקים נמלטים משדה הכבידה של "אופק האירועים" לא באמצעות ניגוח חומות הכבידה האינסופית, אלא באמצעות המנהור המסתורי.

  מדוע הזכרתי את החורים השחורים בעולמנו ? כי הנה נרקם לפני חודש ומחצה, חור שחור משחור ואפילו לא לגיטימי, חור שנלקח בכוח הערמומיות, חוסר טוהר הבחירות, ברמייה בהבטחות שקריות כמו 'אקח קולות מהשמאל ואעביר לימין', 'לעולם לא אשב עם האיש שהתריע בפני עם ישראל שנתניהו לא יביא חיסונים, אולי רק חמישה', לא אשב עם ערבים, חה..חה...חה. ובוודאי שחוקי שריעה לא יקבעו כאן !

  אז מי הגיח מהחור השחור הבולעני? ראשית מאדאם פומפדור ,ולא אחת אלא כמה וכמה. שאשא ,מאדאם ביטון ,המלכה הבלתי מעורערת של מרעילי בארות הקורונה,  שפתחה בזמן מגפה קטלנית את אולמות הספורט, שזעקה אין קורונה, זה סרק, סרק, סרק. שנת הלימודים תיפתח והתלמידים לא יחוסנו , כי אין קורונה, ההורים לא ידבקו מאותה סיבה, ואני המבינה יותר מכולם ! אני השרה, אותי בחר הסער, אני תקוותכם החדשה למות צעירים יותר ! והחצופה הזו מכנה את ד"ר שרון פרייס הכי שפויה במערכת ,בשם מטורללת ורוצה לפטר אותה. את המכחישה צריך לפטר אבל כולנו יודעים שזה לא יקרה ! כי מה יהיה אם האצבע שלה בממשלה ?אז היא מובילה אג'נדה עצמאית, של "חיסונים בבית ספר זה פשע" התנהלות שערורייתית ומופקרת. המגיפה הייתה בשליטה מלאה עם אפס חולים, וכעת ? מידי יום נדבקים אלפים. טוב שנתניהו הבטיח שישראל תקבל אופצייה לרכישת חיסונים בפעם השלישית והזמין עוד 10 מיליון חיסונים.

  ועוד מאדאם ,איילת המכזבת, המסלפת. שקר , שקר לה, הונתה את הבוחרים בתרמית המאה, גנבה את קולם בעזות מצח ועוד אמרה (הלילה נתניהו וסמוטריץ בחרו שוב בפוליטיקה קטנה ומכוערת, ושתישרף המדינה) הלו, גברת, אתם שרפתם את המדינה, ואת שפכת דליים של נפט. כל הבטחה הופרה, כל תרמית נאמרה, ונכנסת לפנתיאון של הרמאים, השרלטנים ,הנוכלים. ברני מיידוף רמאי ? את לא פחות. הוא גנב כסף, את גנבת דעת הבריות.

  מאדאם נוספת עדית סלמן ,פנטזיה של יושבת ראש שמשחקת בטלפון כילדה האוחזת בצעצוע. מה אפשר לעשות עם המכונה הקטנה הזו ? חושבת נערת הסלפי ? ובכן, בשמלה קצרצרה ותלתלים, היא נצמדת לכול יריב  פוליטי ומקליטה  ומקליטה, את מי, את מי, את מי ? את גפני, את ליצמן ועוד הרבה אחרים, וההקלטות למי, למי, למי ? לערוץ 12ואולי לעוד...להפיל חכ"ים מהאופוזיציה כדי לתפוס אותם במילה, ואז שיהיו ביד שלה.

  מאדאם זנדברג ממרץ. האישה הפוסט ציונית , הפוסט יהודית, הייתה מאלה שנלחמו  להשאיר את הגז באדמה כמו יתר ההזויים. מהלך כזה לו היה מתקבל היה קובר מאות מיליארדים שהולכים לקופת המדינה ,למען החינוך, הרווחה, הקשישים. הרס הכלכלה זה מה שרצו הבולשביקים . לא שוק חופשי, לא תחרות, לא אנרגיה.  רק כלכלה הסתדרותית, כלכלה סוציאליסטית של הפנקס האדום. וכעת הגברת רוצה לבטל את ההסכם להזרמת נפט אמירותי לחו"ל דרך ישראל באמצעות צינור אילת אשקלון (קצא"א) .רק הושבעה ממשלה וכבר משבר דיפלומטי מתקרב,  מה עוד שקו צינור אילת כנראה ייסגר אם הפרויקט לא יתממש. וכמובן שזנדברג נגד הנחת תפילין, הרי בקשה לאסור זאת כדי שחלילה בני נוער לא יחושו עצמם יותר מידי יהודים. ולאנשי חב"ד ? קלבוש לשישה חודשים אם יתפסו את ה'אשמים'. מכירים אותה. באמת, קשה לה עם היהדות, עם המסורת, עם הכשרות , עם השבת. אבל עם הערבים ? זו אהבה קדמונית. היא הרחיקה לרמאללה, לראות עין בעין את אבו מאזן מכחיש השואה, ואיתה פמלייה לא מכובדת של מרץ. ועיניהם זרחו וברקו כאשר יצאו מהמפגש , "יש לנו פרטנר" הריעו.

  נפתלי בנט שכול חייו בשקר יסודם. מעט במאוחר התברר שאיננו ימני, איננו בעד התיישבות כפי שדבר גבוהה גבוהה. רק השבוע הפילו בממשלתו הצעת חוק שנועדה להחיל ריבונות בשטחי יהודה ושומרון. בנט  ושקד ,השניים האלה ששיגעו מדינה שלמה שהבטיחו לשמור על ערכי הימין הפילו את החוק. מאמינים ? צריך היה לא לעצום עיניים בפני התנהלותם ,כאשר תמכו בעבר בחוק נגד ישראל היום, ברחו מהבית היהודי ממש באישון ליל והקימו את הימין החדש כשהם מותירים חובות של 28 מיליון שקל. הם דיברו על 'לחתוך ברגולציות' על 'לא לעלות מיסים'  על רפורמת ריסון של ועדים, הנה מכרו את הכול. הנגב נמכר לעבאס, נתנו אור ירוק לבדואים לכבוש את הנגב ,גנבו את קולות הבוחרים ולקחו אותם לשמאל הקיצוני ביותר, אדם עם שישה מנדטים ראש ממשלה ובפועל משמש הקוף (אצל העבריינים מי שלוקח על עצמו להיות איש קש.  ואשמה שלא ביצע) של לפיד, עבאס ליברמן וסער. אין לו מנדט מולם , על כן מסכים להעלאת מיסים :חשמל יתייקר ב-27% ,מיסים הזויים על בקבוקי קולה, קופת חולים, מס על כלים חד פעמיים, נאטפליקס, נסיעות באוטובוס. כל מה שאמרו היה רמייה, כל מה שהבטיחו היה לזות שפתיים, מעולם לא היו אנשים ששיקרו כמוהם במצח נחושה. יום לפני הבחירות חתם נפתלי בנט בערוץ 20 שלא ישב עם לפיד, עם עבאס, 'מהטעם הפשוט שהוא איש ימין והם שמאל' , עצוב שמי שיושב על כס ראש ממשלת ישראל, התעלה מעל כל רודף שררה, ונוכל בינלאומי. הוא יצור מזן חדש ולא מוכר שהביא את אומנות הרמייה לפסגות ולשיאים שלא ראינו כמותם, שהביא את משבר האמון בדמוקרטיה לשיא שאין קיצוני ממנו. מה יבין כעת כל אזרח ? שאין ערך לכלום. אם הוא ואיילת שקד ערקו לישיבה עם מוסי רז וניצן הורוביץ, אלה שהכריזו על צהל שפשעי מלחמה על ידיו, אלה שמוסרים שמות חיילים לבית הדין בהאג ...ועם מפלגת רע"ם ?הקברניטים החדשים, הקציבו אתנן פוליטי אדיר כדי לבנות את "מדינת הבדואים בנגב", דבר שיגביר ויעצים את הפשיעה והאנרכיה. הכסף הקל, על רקע הפשיעה העצומה במגזר הבדואי, יצור הרס וכאוס שבנט, לפיד, סער, אינם מבינים כלל. אז 'נכון' שבנט קיבל 5.8% מקולות הבוחרים...אבל כדי לקנות שלטון בכסף, להקריב את גורל מדינת ישראל לטובת אינטרסים אישיים, יחד עם  שברי מפלגות שכול אחד הוא  'הדל באלפי הכנסת'. זהו עוד חור שחור טובעני, כי זה משנה את הכללים. כבר לא המפלגה הגדולה תשלוט, אלא הקומבינטור, הרמאי, השקרן המוצלח ביותר.

  ליברמן. כמה תהפוכות עבר האיש הזה. חצה עם חבריו גדעון סער ונפתלי בנט את הכביש  בחמישה נתיבים. כידוע עברה גוררת עברה. ומהודעתו שאסמעאיל הנייה יחוסל בתוך 24 שעות, מהידידות עם החרדים, לא נותר דבר. האיש ששלח את הסנשו פנשה שלו פאינה לשבת בכלא כשהוא נתן לה את הוראות הגניבה והמעילה, יושב היום על ברז הקופה הציבורית וממציא מיסים חדשים, מיסי עבאס, מיסי אשורה, הרי הובטח להם 50 מיליארד ועוד חצי מיליארד 'קופה קטנה' לחברים, אז מאין יגיע הכסף ? מאיתנו האזרחים הפשוטים. אלה שאין להם פנסיה תקציבית, אלה שאינם יכולים לסדר להם עוד 15 מיליון כמו ש'דפק' את הקופה הציבורית ברגע האחרון אדון שי ניצן. אז בחודש שהוא על כסאו החליט ליברמן ללכת על ראש החרדים, הכי קל. 18 אלף אברכים לא יקבלו סבסוד למעונות, הכה כל ילד חרדי. אבל ליברמן אינו מכיר את ערך לימוד התורה והאברך החרדי ימשיך ללמוד ואשתו תפסיק לעבוד כדי להישאר עם הילדים. עוד משפחות ירדו אל מתחת לקו העוני. גם עם החקלאים מחק ליברמן את ערך עבודת האדמה, ישוב הארץ, כשהחליט על רפורמת הייבוא של פירות וירקות, החלטה שהיא גזר דין מוות לחקלאות הישראלית והפגיעה הישירה מלבד בחקלאים תהיה בצרכן הישראלי, שישלם מחיר כבד על חיסול החקלאות הישראלית. ליברמן, ליברמן, כמה הרס , ואכזריות, הוצאת מתחת ידייך.

  מתן כהנא, האם דתי אתה ? מחלוקת בעניין. ונניח ששורשך מאותה מפלגת מפד"ל ההיסטורית זו שהחריבה את המחיצה בין ישראל לעמים, זו שהרבי מלובביץ הגדירם כ"עבדים כנענים", אבל הרחקת לכת. התעמולה התקשורתית המגוייסת לצורך ה'רפורמה' במערכת הכשרות, מסתבר, אינה חוזרת ריקם. אפילו על יהודים יראי שמים היא עבדה.קודם היה הדיון התקשורתי על נושא הגיור,  והיום השיח גם על הכשרות והפיקוח הרבני המקומי והכללי בארץ. מאז הוקמה ממשלת השיסוי והליטוף, החליטו חכ"ים המתקראים ימינה להעניק לישראל ביתנו אפשרות לבצע רפורמה במערכת הכשרות. כהנא עושה זאת כזרוע ביצועית של ה'שולטים בכיפה' ליברמן, לפיד, בנט,  סער, והוא סיפר, כאשר ליברמן ולפיד ביקשו להכניס להסכמים את פתיחת אזורי הרישום לכשרות אמרתי בליבי, : הו חברים, אין לכם מושג כמה רחוק יותר בכוונתי ללכת. וכמה צהלה בשמאל: "סוף סוף אפשר יהיה לתת הכשר ליין שמיוצר ע"י מי שלא שומר שבת, ולתת תעודת כשרות למסעדה שפתוחה בשבת. 'לבטל את כללי הכשרות המאובנים, השמיטה, המעשר והתרומות, שמייקרים לנו הכול'. השר לענייני דת מוליך את עם ישראל לאסון וחורבן באשר לקיום חיי תורה ומצוות. גופי הכשרות של הרפורמה שהוא מתכנן ימומנו רק ע"י העסקים. וכמובן שרמת הכשרות תרד. היום הרבנות מסובסדת על ידי המשרד לענייני דת והעירייה. עוד חור שחור.

  יאיר לפיד, מירב מיכאלי, יאיר גולן, אוי לנו שהם חלק מממשלת הריפוי, ההשוואה של גולן בין ישראל לגרמניה הנאצית, "מפחיד אותי זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו בגרמניה ומציאת עדות להם כאן בקרבנו". וזה היה סגן הרמטכ"ל רחמנא ליצלן. מסתבר שהאיש רואה נאצים בכול פינה, והמועצה הפלשתינית פרסמה את דבריו בעולם. לאיש הזה עוד התבטאויות רבות, רק מהשבוע האחרון : ההתישבויות אינן חלק ממדינת ישראל. 700000 אזרחים היושבים שם, נמחו באחת. האם זה  אמיתי ? כולנו ראינו ושמענו.

  ויאיר לפיד הרמאי הפתולוגי הנמוך,גורם אסון לעצמו כאשר הוא פותח את פיו. איך הצליח לבנאם את האנטישמיות ? ובכן, כמו כל הממשלה הזו גם הוא שואף אל האידיאליזם האוניברסלי. בהשוותו בין רצח יהודים לכל מעשה טבח אחר. לפיד המסובב והמניע חשף את מטרת הקמת הממשלה ואופייה, כשהוא מסלף את ההיסטוריה, אפשר למלא דפים  מהתבטאויותיו, השבוע למדנו מפי ההיסטוריון לפיד  שהכותל קדוש לפחות כמו הר הבית :"יהודים המבקשים להתפלל על הר הבית יואילו לזוז כמה מטרים עד המקום הקדוש באמת ליהודים, שהוא הכותל"... ועוד ריבה אחת מירב מיכאלי עם 'יחוס משפחתי',  שקראה לא להתגייס לצה"ל, שאמרה, 'המשפחה הגרעינית מקום מסוכן עבור ילדים', 'ילדים לא חייבים לגדול עם הוריהם' הגדרה מעניינת של התא המשפחתי  שקיבל בימים אלה חיזוק מעיתון הארץ שקבע במאמרו שיש סכנה בארץ ! ומהי ?הילודה היהודית בעלייה. שומו שמיים. וזה רק קמצוץ מפי  האנשים המפחידים הללו.  ניצחון הכוחות הפרוגרסיביים המנסים זה שלושה עשורים להוביל את מדינת ישראל בנתיב הברור למדינת כל אזרחיה, תוך ניסיון פגיעה מתמדת בזהותה היהודית של המדינה. אדון לפיד צייץ השבוע :"מאז שהוקמה הממשלה, יש שיפור ניכר באווירה בישראל"... האם הוא מתכוון שהממורמרים ש'גנבו להם את המדינה', החזירו אותה אליהם ?  היכן ה'צוללנים' עם הכרזות, העבריינים של ה'לך', המטורללים עם ה'ראש' אהוד ברק שצייד אותם בדגלים שחורים, עכשיו הם צופים באולימפיאדה..אז באמת שהאווירה השתפרה,  מה עוד שהיועץ המשפטי  אביחי מנדלבליט התחפש לדנידין הלא נראה, פתאום איננו מופיע מידי יום בתקשורת ובפיו 'שוק מציאות חדש' נגד נתניהו. ביום השבעת ממשלת הריפוי, הוא צילם אותה מכול הכיוונים, כנראה  שתלה את התמונות בחדרו ובחדרה של ליאת בן ארי, והם ב'סובי סובי, ממשלה'. מסתכלים בתמונות ולא נרגעים. עשינו הפיכה שלטונית, גנבנו בחירות, המלכנו חדלי אישים,..ומה חושב  לפיד : יופי טופי, אין  יותר הכפשות, אין כתבי אישום פליליים, אין חקירות, כי הרי התכלית נועדה למישהו מסוים. עשינו זאת יחד עם מפכ"ל המשטרה, הפרקליטות, כמה סרוגים שאיבדו את הצפון, ועכשיו, שקט נהנים מהאווירה.

  וגדעון סער ? אם רצה אבן שושן להסביר אי פעם  את המונח למילה בגידה,  די היה לפרסם את תמונת גידי סכינאי שעזב ביום בהיר את מפלגתו הליכוד, לקח עימו חכי"ם שנבחרו בקולות הליכוד, תקע סכין במפלגה, והקים מפלגה שאם כל ההו...הא...שעשו לו ידידיי אשתו בתקשורת, היא קרטעה עם שישה מנדטים. אשת חיקו מגישה תוכנית אקטואליה בתאגיד, (עם 1% צפייה ששווה 50 אלף בחודש) האין כאן ניגוד אינטרסים ? אנו משלמים לה והיא לעולם לא תדבר על הקואליציה של בעלה. נראה אותך סער מעביר חוק שאוסר על אדם שהוגש נגדו כתב אישום להיבחר לראש ממשלה ? כבר עשית את כל הרע, שחבר מפלגה יכול לעשות ולא די לך ?כמה ריק יש באנשים שחיים רק למען השנאה,למען הקנאה ?

  בממשלת השיסוי כל כך רבים משסים. קחו את עומר בר לב שהפיץ שלטים בנוסח : "ראינו מה עושה אלימות כשהימין מניח לה להשתולל. לא נרשה להפקרות הזו להתרחש שוב". הלו, השר לביטחון פנים, מה עשית עם המסתננים בדרום תל אביב.אתה מסוגל לתת ביטחון לנשים בתוך בתיהן ? מה אתה עושה עם הביטוח שמעניק שר הבריאות הורוביץ למסתננים,שהקימו עיר שחורה, מפחידה ומסוכנת, 'עיר בתוך עיר' ! איזה ביטחון אתה מעניק לתושבי הנגב  מפני הביזה, הגזלה, ההשתוללות של הבדואים  על קרקעות המדינה ? לא כולם יושבים בגוש דן בצפון תל אביב, ושם אכן אין הרבה בדואים, אז היכן גבולות הגיזרה שלך? לך תטפל במה שצריך, במקום לשסות.

  יש עוד חורים שחורים בממשלה הרעה הזאת. אבל אדלג על רובם, מפאת התארכות המאמר. אבל חייבים להזכיר את האנשים במערכות השונות, הפקידים, שמה לעשות, האמונה בצדקת הדרך הפכה להיות משהו שהוא לא מובן מאליו. אדם שהיום הוא מראשי ה-בי .די. אס ופועל נגד מדינת ישראל, היה עד לא מזמן שגריר ישראל בטורקיה, ומנכ"ל משרד החוץ. האנשים האלה זורים את רוחם בתוך המערך הישראלי.הסניף של בג"ץ שממוקם במרץ בא לידי ביטוי בכול עמדה שלהם. בעתירה של מהגרות מחוף השנהב, ומסודן על אזרחותן , הן קבלו אזרחות מיד ע"י בג"ץ. בג"ץ ביטל את חוק הפיקדון שחוקקה הכנסת בקשר למסתננים, הכול כדי לזרז את פירוק המדינה היהודית והפיכתה למדינת כל אזרחיה. שר בממשלה כמו הורביץ היושב בקבינט המדיני-ביטחוני וקובע שצריך לחקור את מדינת ישראל, נמצא לגיטימי לחלוטין...מרץ התנגדה לפסילתה של מעריצת הרוצחים היבא יזבק ובג"ץ בהתאם לעמדת מר"ץ פסל את הפסילה. שנה קודם תמכה מר"ץ בפסילתם של מיכאל בן ארי, ברוך מרזל, ובנצי גופשטיין, וכך גם בג"ץ. כשמרץ פוסלת כך גם בג"ץ וכשהיא מכשירה גם בג"ץ מכשיר.

  נדמה שיד נעלמה עושה אתחול מחדש כדי לקדם אותנו לעולם גלובלי, ללא זהות, ללא משמעות לדת או לאזרחות. לא רק ישראל הולכת למקום אפל עם סכנה ממשית, גם באמריקה זה קורה, וכעת מחלחל להונגריה, אחד המעוזים האחרונים בדמותו של אורבן והנה מפלגה ניאונאצית מנסה להפיל אותו, וימין שמתיימר להיות ימין מסייע לשמאל...

  האם נצטרך לקחת דוגמא מלחיות במטריקס כדי להשתחרר מהחור השחור ומערוצי הטלויזיה,  האם ההתמודדות עם הצד האפל, של המציאות, שהייתה תמיד התרחקות תוך ייאוש ,ממה וממי ש"נפל" לשחור, תצלח ? השאלה מה קודם למה ? סיום ממשלת האיחוי והריפוי או קריסת המדינה ?

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף