• עדויות קשות של חברי ועדות קלפי (יהודים) שפעלו במגזר הערבי על זיופים ועל איומים פיסים שהם היו נתונים להם

 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • עדויות קשות של חברי ועדות קלפי (יהודים) שפעלו במגזר הערבי על זיופים ועל איומים פיסים שהם היו נתונים להם

  קרדיט צילום: shutterstock

  גם במערכת הבחירות האחרונה, בדיוק כמו בקודמותיה, מי שמבקש לקיים הליך דמוקרטי ישר ונקי צריך לדעת שיש בישראל מקומות שבהם משימה זו קשה מאוד

  "די בהתחלה התחיל בלגן. התחילו להגיע אנשים שסיפרו סיפורים על כל מיני אנשים שלא יכולים להצביע, ואמרו לי שהם באו להצביע במקומם. 'אבא שלי בחוץ וקשה לו', 'סבתא שלי בחוץ והיא לא יכולה להיכנס'. מישהו ביקש שאתן לו להצביע במקום הבת שלו, כי היא בלימודים. מישהו אחר רצה להצביע בשביל אשתו שבבית חולים. מתחילים ויכוחים, מתחילות קללות וכולם מצטרפים. אני מעריך שבמהלך היום היו לפחות 40 איש שניסו להצביע בשביל אחרים שלא הגיעו פיזית לקלפי. הסברתי להם שזה אסור. אמרתי להם שגם שתי הסבתות שלי לא מצביעות בדיוק בגלל זה, כי הן לא מסוגלות ללכת לקלפי. כלום לא עזר. כולם התחילו לקלל אותי, 'אתה לא מכבד זקנים'."

   

  בשלב מסוים זה החריף. חברי ועדת הקלפי איימו עליי. שניים הצמידו אותי לקיר. וצעקות. שקשקתי מפחד. כשהגיעה המפקחת מוועדת הבחירות, אמרתי לה 'תצלמי', והיא ענתה 'אני חייבת לקבל אישור'. לא יודע אם היא צילמה או לא. מתישהו הגיעו שוטרים, גם הם דרוזים. התקשרתי בנוכחותם לוועדת הבחירות, שמתי על ספיקר ונתתי להם לשמוע איך לפי ההוראות, מי שלא בקלפי לא יכול להצביע. המפקחת הייתה משהו כמו שעה ויצאה. אחרי עוד שעה היא חזרה שוב. הכתבתי לה שתרשום בדוח שהמזכיר מרגיש מאוים. אני עצמי פחדתי לרשום משהו בפרוטוקול. כשאנשים באו מבחוץ ולחצו עליי, רציתי לסגור את הדלת אבל לא הייתה ידית.

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/journalists/opinions/Article-723447

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף