• אריה אלדד: "הנוטל שוחד הוא בבחינת בוגד. איש מעל הבוגד באמון שניתן בו"

 • כתב - פורום    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • "הנוטל שוחד הוא בבחינת בוגד. איש מעל הבוגד באמון שניתן בו". בערך "בגידה" בוויקיפדיה מובאים דבריו אלו של השופט רוזן, וסמוכה להם הסתייגותו של מי שהיה שר האוצר בממשלת אולמרט, רוני בר־און, אשר חלק עליו ואמר: "מי שלוקח שוחד אינו בוגד. הוא עבריין שעובר עברות קשות. אבל הוא לא מי שמכונה 'בוגד' בחוק העונשין. לו היה מורשע בבגידה היה צריך לגזור עליו מיתה".
  למה הוצאתי דברים אלו מהבוידעם? כי לפני שבוע דיווחה העיתונות כי האזרח אהוד אולמרט, האסיר המשוחרר, נפגש בפריז עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. על מה שוחחו האסיר המשוחרר ומנהיג האויב הפלסטיני? פרוטוקול שיחתם לא פורסם, אבל בראיון שהעניק אולמרט לטלוויזיה הפלסטינית הוא אמר ששמח להיפגש עם אבו מאזן, "שהוא האיש החשוב ביותר במערכת היחסים בין הישראלים לפלסטינים, והוא היחיד שיכול להוציא לפועל את פתרון שתי המדינות". אולמרט הוסיף שהוא משוכנע שלו היה ממשיך בתפקידו שלושה או ארבעה חודשים נוספים הוא היה משיג הסכם שלום עם הרשות. "כשאבו מאזן לא אומר 'לא', זה אומר שאפשר להשיג שלום".


  לטובת קצרי הזיכרון שבינינו אזכיר מה היה "המתווה" שהציע אולמרט לאבו מאזן: מדינה פלסטינית בגבולות 67' (פחות גושי ההתנחלויות שיסופחו לישראל, ופיצוי בשטח שווה משטחים ריבוניים של מדינת ישראל בחבל לכיש, עמק בית שאן, דרום הר חברון ושטח ממזרח לרצועת עזה). כן הציע אולמרט ויתור על ריבונות ישראל בעיר העתיקה בירושלים, חלוקת העיר והפיכת חלקה המזרחי לבירת המדינה הפלסטינית. "אמרתי לאבו מאזן: 50 שנה לא יהיה ראש ממשלה בישראל המציע לך מה שאני מציע", התגאה אולמרט.

  ...

  הנה כי כן: השר בדימוס רוני בר־און, שצוטט כמגן על אולמרט, בא אולי לברך ונמצא מקלל. ואולמרט, אסיר ששוחרר לאחר שריצה עונש מאסר על לקיחת שוחד, שנפגש עם ראש ארגון הטרור פתח, הוסיף כאזרח מן השורה נדבך בוגדני נוסף על מעשה הבגידה שעשה כראש ממשלה. כך עושה גם כל אדם אחר שמציע מטעם עצמו או בשם בוחריו למסור שטחים ריבוניים של המדינה לידי הערבים. ומי שהטענה שלי אינה מוצאת חן בעיניו - שישתה את הים בעזה, או ישנה את סעיף הבגידה בחוק העונשין, מה שבא לו קודם.
   


  לאחר שאמר השופט רוזן את דבריו (הוא גזר על אולמרט שש שנות מאסר, אבל העליון - חנון ורחום - הפחית מעונשו), היו שסברו כי כבוד השופט הפריז, לתפארת המליצה. והנה בא אולמרט לפני שבוע והוכיח כי הוא לא "סתם" לוקח שוחד שהוא בבחינת מעשה בגידה. לא צריך להיות "או־או", או לוקח שוחד או בוגד. אפשר גם וגם.

  http://www.maariv.co.il/journalists/Article-662958


 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף