• עוד 4 חודש בחירות והמשטרה לא התחילה אפילו לחקור הזיופים במגזר הערבי

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • קרדיט צילום: shutterstock

  בעוד מעט יותר מחודש וחצי ייערכו שוב בחירות חדשות לכנסת, ויש סיכוי גדול שבשורה ארוכה של יישובים ערביים יופקדו על הניהול התקין והנקי של הקלפיות חברי ועדה שבבחירות האחרונות היו מעורבים בזיופים, באלימות כלפי חברי ועדה שביקשו לעשות את מלאכתם נאמנה ובניסיונות לקנות ולמכור קולות. העדויות נגד אותם אנשים - הרבה מאוד עדויות נגד הרבה מאוד אנשים - הועברו למשטרת ישראל כבר לפני כמה חודשים, אלא שעד כה לא טרחה המשטרה לפתוח את החומרים שהועברו אליה. הקלטות, תיעודים ויזואליים ומסמך הכולל מאות עדויות, עם פרטים על קלפיות בעייתיות, על מזכירי ועדות קלפי תחמנים ועל יושבי ראש ועדות שהיטו תוצאות ואפשרו זיופים בקלפיות שעליהן היו מופקדים - כל אלה יושבים במשטרה כבר כמה חודשים כאבן שאין לה הופכין. השבוע ערכתי בדיקה אקראית, שבמסגרתה פניתי ל־30 חברי ועדה שעדויותיהם הועברו למשטרה, בקובץ מסודר, וביקשתי לדעת אם מישהו מהמשטרה טילפן אליהם. כולם, עד האחרון, השיבו בשלילה.

  מוועדת הבחירות המרכזית נמסר: "לפני שלושה שבועות התקיימה פגישת עבודה בין השופט מלצר, מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית והיועץ המשפטי לוועדה, לבין היועץ המשפטי לממשלה, ובהשתתפות פרקליט המדינה, שי ניצן, המשנים ליועץ המשפטי לממשלה ועוזריהם. בפגישה דיווח פרקליט המדינה כי לאור פנייתו של השופט מלצר, הורה היועץ המשפטי לממשלה לפני כחודשיים על פתיחת חקירה פלילית באותם מקרים שהופנו אליהם, וזו מתנהלת בימים אלו כסדרה, ואף יש כאלה שנחקרו באזהרה (הכוונה לקלפי בעפולה ובכיסרא סמיע). כאשר הכוונה היא להביאה לידי מיצוי והגשת כתבי אישום במידת הצורך, עוד לפני הבחירות לכנסת ה־22". 

  לגבי החומר שהועבר מהליכוד, המליצו בוועדת הבחירות לפנות למשטרה. פניתי. זו התגובה שקיבלתי: "כפי שמשטרת ישראל ציינה פעמים רבות בעבר, איננו מתייחסים לחקירות מתנהלות או לפעולות כאלה ואחרות שבוצעו או לא בוצעו".

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-711088


 • תגובות 

חזרה לראש הדף