• קלמן ליבסקינד: הקמפיין נגד גירוש הפיליפיניות הוא ערימת קיטש שלא מחוברת לעובדות והופך מטורלל מרגע לרגע

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • קלמן ליבסקינד: הקמפיין נגד גירוש הפיליפיניות הוא ערימת קיטש שלא מחוברת לעובדות והופך מטורלל מרגע לרגע

  צריך לשאול מה נעשה כשגם 8,000 ילדי המסתננים ירצו להישאר פה, ואיך, לעזאזל, מי שמוחזרת למולדתה הבטוחה ולחיק משפחתה, מזכירה לכל מיני ארגונים כאן את קרבנות הנאצים?

  הסיפור הזה הופך מטורלל מרגע לרגע. בשבת שעברה פרסם יואל מרשק - סא"ל במיל', חבר הוועד המנהל של המועצה לשלום וביטחון, ועד לא מכבר ראש אגף המשימות הלאומיות בתנועה הקיבוצית - מכתב נרגש בעיתון "ידיעות הקיבוץ". תחת הכותרת "ממשיכי הפלמ"ח" סיפר מרשק בהתפעמות על הקיבוצניקים "שהסכימו להיענות בחיוב ולארח בחודשי הקיץ אמהות פיליפיניות שילדיהן עומדים לפני גירוש, על פי הצווים של שירותי ההגירה ופסיקות בתי המשפט".

   

  הראל ואבקסיס מבטאים השקפת עולם גזענית. הם לא יודעים להבדיל בין אישה פיליפינית אחת לאחרת. מבחינתם אין נשים טובות יותר או פחות, שומרות חוק יותר או פחות, וראויות לגירוש יותר או פחות. כולן אותו דבר. כולן "פיליפיניות" ולכן אין ביניהן הבדל. ההיא שאבקסיס ראתה מוציאה קשישה לשמש, וההיא שמועמדת לגירוש כי היא נטשה את הקשישה שלה לפני עשור ומאז היא בלי אשרה חוקית - שתיהן פיליפיניות, אז לשתיהן צריך להיות דין שווה. זה בערך כמו שאני אגיד שמשום שרופא ערבי טיפל יפה באמא שלי בבית החולים, אז אסור לעצור גנב רכב ערבי.

  לכתבה המלאה:

  https://www.maariv.co.il/journalists/Article-712376

 • תגובות 

חזרה לראש הדף