• חיים משגב: הפרסומים בתיקי נתניהו מחייבים עצירה של ההליך המשפטי ומינוי וועדת בדיקה לכל מה שעשתה מערכת אכיפת החוק

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • הפרסומים בתיקי נתניהו מחייבים עצירה של ההליך המשפטי

  הפרסומים האחרונים בתקשורת הנוגעים לתיקיו של ראש הממשלה מחייבים את הפסקת ההליך המשפטי ואת מינויה של ועדה בראשות שופט, שתבחן את פעילות רשויות האכיפה

  "ועדת בדיקה ממשלתית היא צו השעה. ולא רק בגלל הדרך שבה הושגה, לכאורה, הסכמתו של ניר חפץ לשמש עד מדינה. אינני יודע מה האמת בפרסומים באמצעי התקשורת השונים, או בדבריו של שר המשפטים אוחנה מעל דוכן הכנסת. אבל אם הדברים נכונים, ולו רק בחלקם, הרי שפרקליטות המדינה איננה יכולה להסתתר עוד מאחורי צו איסור הפרסום שהזדרזה לבקש בבית המשפט. הפגיעה האפשרית בפרטיותו של אדם איננה שקולה כנגד הפיגוע האפשרי בדמוקרטיה הישראלית.זכותו של הציבור לדעת את האמת. לא מדובר בעניין של מה בכך. עצם גורלו של המשטר הדמוקרטי תלוי בהחלטות של אלה שעומדים בראש מערכת אכיפת החוק. וכבר התברר לא אחת, לטעמי, שהאמת לא תמיד משמשת נר לרגליהם. החמאה זלגה יותר מפעם אחת במורד פניהם כשיצאו לאור השמש.

  במשטר טוטליטרי יכולות רשויות המשפט לנהוג כך. לא בחברה חופשית. לא במדינה שמכריזה שהיא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. היא כבר לא, לפי דעתי, אם ניתן לטלטל כך את אמות הספים של שיטת הממשל שלנו, כפי שכבר הזהירו יותר מפעם אחת שופטים בדימוס שנתמנו כדי לפקח על מערכות אכיפת החוק. הד ציבורי ראוי לא היה, משום מה, לדברים.

  לכתבה המלאה ושאר הדברים הקשים:

  https://www.maariv.co.il/journalists/opinions/Article-728607

 • תגובות 

חזרה לראש הדף