• קלמן ליבסקינד: ההתקפה על עצומת ההורים השכולים נגד יאיר גולן היא צביעות וחוצפה

 • כתב - פורום    
 • - לכתבות נוספות אצלנו על:
 • שתף
 • פני כמה שנים ראיינתי ברדיו סופרת מצליחה שחתמה על עצומת סופרים ואנשי קולנוע נגד הפצצת הכור באיראן. נוכח ההבנה המוגבלת שלי במצב הגרעין האיראני, בשאלה האם יש לנו יכולת לפגוע בו, ובדילמה סביב הסיכונים הנשקפים לנו אם נפציץ או אם נמנע מהפצצה, ניסיתי להבין אם כשרונם הספרותי הבלתי מוטל בספק של המרואיינת שלי ושל חבריה, מעניק להם מושג גדול מזה שלי בסוגיה. ובכן, התברר, לא. יתרה מכך, הגם שלכל אזרח שמורה הזכות להביע את דעתו בכל עניין, לא באמת הצלחתי להבין על מה ולמה סברה חבורת החותמים ההיא שלעובדת היותם סופרים יש רלוונטיות כלשהי לעמדתם בסוגיה האיראנית.


  זה פחות או יותר מה שאני חושב גם על העצומה שעליה חתמו השבוע הורים שכולים בדרישה שלא למנות את האלוף יאיר גולן לרמטכ"ל. צריך לנהוג כבוד ורגישות כלפי הורים שכולים, אבל לעמדתם - בנושא שאפשר להתווכח על הרלוונטיות שלו לעניינם - אין משקל עודף על עמדתו של כל אזרח אחר.
  אלא מה? שהשבוע, כאן, פצחה הצביעות בחגיגה. כל מי שנזפו רק לפני שבוע בראש הממשלה, אחרי שמשפחות גולדין ושאול טענו שדיבר אליהן לא יפה, והסבירו לנו שכך לא מדברים אל הורים שכולים, כל מי שתקף על אותו רקע את חברי הכנסת דוד ביטן ומיקי זוהר אחרי הוויכוח שהיה להם בכנסת עם אב שכול, כל אלה הניחו השבוע את העדינות והאצילות בצד ופתחו במתקפה מכוערת נגד ההורים השכולים שחתמו על העצומה נגד האלוף גולן.

  את התואר שיאנית החוצפה קטפה השבוע חבורת הגנרלים המכנה עצמה "מפקדים למען ביטחון ישראל". הם, שלפני הבחירות השתמשו באופן ציני בדרגות שעל כתפיהם כדי להרים קמפיין פוליטי בעד החלפתו של בנימין נתניהו, פרסמו השבוע הודעה שבה יצאו נגד "הקמפיין הנבזי" נגד האלוף גולן, ושלחו אותו לכלי התקשורת תחת הכותרת "השאירו את צה"ל מחוץ לפוליטיקה".


  מילא שעיתונאים, שמשוכנעים שהם לוחמי דמוקרטיה, מנהלים מלחמה כדי לסתום את הפה לאזרחים שמבקשים למחות. מרובם כבר אין לנו יותר מדי ציפיות. העניין הוא שגם דובר צה"ל הצטרף השבוע לחגיגת סתימת הפיות הזו, כשהוציא הודעת תמיכה באלוף גולן, הזכיר שהוא "משרת בצה"ל 38 שנה בכל גזרות הלחימה", הוסיף ש"תרומתו לביטחון ישראל גדולה", וקבע ש"כל ניסיון לא מבוסס להטיל דופי בשמו הטוב של מפקד בצה"ל ובתרומתו המבצעית - אינו ראוי".

  http://www.maariv.co.il/journalists/Article-656899 

 • {{report.countcommenttotal}}  {{report.count}} 
 • תגובות 

חזרה לראש הדף