• סקר: ממשלת הימין הבאה תהיה חזקה מאי פעם עם מספר שיא של מנדטים

  {{report.count}}  {{report.countcommenttotal}} 
 • כתב - ISRAELY    
 • - תגיות:
 • סקר: ממשלת הימין הבאה תהיה חזקה מאי פעם עם מספר שיא של מנדטים

  קרדיט צילום: shutterstock

  הסקר של 'פאנל פוליטיקס' נערך עבור ערוץ הכנסת על רקע סוגית פסקת ההתגברות. 45% מהציבור סבורים שאסור לכחלון לפרק את הקואליציה בגלל פסקת ההתגברות. 27% חושבים שנתניהו העלה את החוק לאיזון כוחו של בית המשפט כדי להוביל לבחירות. וגם: כמה מנדטים השיג גוש הימין?

   

  בחזרה לסקר המנדטים של המפלגות – יש עתיד עם 20 מנדטים, הבית היהודי עם 12, מרצ מטפסת לשבעה ממנדטים, יהדות התורה – 7, ש"ס וישראל ביתנו עדיין חלשות מתמיד עם חמישה מנדטים בלבד ואורלי לוי-אבקסיס עם מפלגתה החדשה שומרת על יציבות עם חמישה מנדטים. המתרסקים הגדולים הם עדיין מפלגת המחנה הציוני שקיבלה בסקר הזה עשרה מנדטים בלבד.

  לפי הסקר, לממשל ימין עתידית יהיו לא פחות מ-72 מנדטים בהנחה שכחלון ולוי-אבקסיס בתוכה, כך שלמרות מצבם הקשה של דרעי וליברמן, נתניהו יכול לכוון לקואליציה יציבה יותר במקרה של הקדמת הבחירות. בשמאל-מרכז לעומת זאת חמישים מנדטים בלבד וזאת למרות התחזקותה של זנדברג, בעיקר על חשבונו של גבאי ולפיד שנותר על 20 מנדטים בלבד ולא מתחזק מעבר לכך. כך שנראה שבחירות עכשיו הן לא האופציה הגרועה ביותר – לא עבור כחלון (9), לא עבור נתניהו (29) ולא עבור בנט (12).

  לכתבה המלאה:

   https://www.makorrishon.co.il/news/38383

 • תגובות 

חזרה לראש הדף